Żurawie 2019 – laureaci

 

Żurawie 2019 za nami!
Producent i operator Grzegorz Ignaciuk, muzyk Golden, poetka Justyna Kulikowska, animator kultury Tymoteusz Wojna – to tegoroczni laureaci Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Nagrody przyznano po raz dwunasty młodym twórcom i animatorom za ich zaangażowanie w tworzenie areny kulturalnej Lublina.

O tytuł „Żurawia” w kategorii słowo w tym roku walczyli: aktor i performer Michał Jóźwik, autor kryminałów Max Czornyj oraz poetka Justyna Kulikowska.

W kategorii dźwięk nominowani zostali: producent muzyczny Przemek Golden Adach, wokalistka i autorka tekstów Monika Kowalczyk oraz Martyna Sabak, aktorka muzycznego Teatru ITP.

W grupie nominowanych za tworzenie obrazów znaleźli się: Anna Kłys, znana autorka lubelskich murali, współzałożycielka Lotnych Babek oraz pracownica Domu Słów, Grzegorz Ignaciuk, twórca teledysków, a także Daria Lytvynenko, która tworzy grafiki rysunkowo-komputerowe do interpretacji słyszanych poezji.

Ostatnią konkursową kategorią była animacja kultury. W składzie finałowej grupy byli: Małgorzata Adamczuk, instruktorka teatralna na co dzień współpracująca z Teatrem Andersena, autorka etiud teatralnych i prowadząca zajęcia artystyczne Urszula Kostrzewa, oraz dobrze znany śledzącym losy kulturalnych żurawi, Tymek Wojna, związany z Centrum Kultury i Punktem Kultury. Nagroda powędrowała właśnie w ręce Wojny.

Czytaj w RL ->